2018
02.25

Lokalna Akademia Cisco działająca w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie posiada status akademii sieciowej amerykańskiej firmy Cisco. To laboratorium sieci komputerowych, które realizuje swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA). W ponad 100 krajach wiedzę na temat sieci komputerowych zdobywa obecnie ponad 2 mln uczniów i studentów. Mają oni możliwość uzyskania umiejętności, które pozwolą im odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Z drugiej strony potencjalni pracodawcy mają szanse pozyskania deficytowych specjalistów branży IT.

KURSY dostępne w Cisco Lubartów:

IT Essentials: PC Hardware and Software

Kurs ITE jest kursem bardzo praktycznym, zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmuje wiedzę przydatną podczas codziennej pracy oraz pomaga kierować i planować przyszłą karierę w branży IT. Dotyczy działania sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych, elementów składowych komputera oraz podstaw działania urządzeń sieci komputerowych.

Kurs przygotowuje do uzyskania certyfikatu CompTIA A+, jest także podstawą dla bardziej zaawansowanych kursów sieciowych, np. CCNA.

CCNA1 R&S: Introduction to Networks

Kurs CCNA1 jest przeznaczony dla osób posiadających już umiejętności techniczne obsługi komputera zdobyte na kursie ITE. Został przygotowany w taki sposób, aby uczestnicy koncentrowali się na najczęściej spotykanych zaawansowanych problemach pojawiających się w określonych środowiskach, na przykład w sieciach domowych lub firmowych. Ideą tego kursu jest nauczanie przez praktykę, bez zagłębiania się zbytnio w aspekty teoretyczne. Uczestnicy rozpoczynają od konfiguracji komputera w lokalnej sieci, tworzenia małych sieci przy pomocy urządzeń sieciowych, przechodząc stopniowo do problemów związanych z zaawansowanym przełączaniem i routingiem na urządzeniach firmy Cisco.

Od kandydatów na kurs CCNA1 oczekuje się posiadania certyfikatu CompTIA A+ (po kursie ITE).

Kurs przygotowuje do zdobycia certyfikatu CCNA1.

CCNA2 R&S: Routing and Switching Essentials

Kurs CCNA2 pozwala uzyskać zaawansowaną wiedzę na temat sieci komputerowych oraz praktyczne doświadczenia potrzebne do pracy w branży IT na stanowisku administratora sieci informatycznych (wymagany certyfikat po kursie ITE).

Od kandydatów na kurs CCNA2 oczekuje się posiadania certyfikatu po kursie CCNA1.

Kurs przygotowuje do zdobycia certyfikatu CCNA2.

NDG Linux Essentials

Kurs został przygotowany we współpracy firmy Cisco z Linux Professional Institute i obejmuje 70 godzin szkolenia w języku angielskim w zakresie podstaw obsługi systemu operacyjnego Linux.

Przygotowuje do uzyskania certyfikatu potwierdzającego zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośœród innych kandydatów na rynku pod kątem obsługi systemów linuksowych.

Introduction to Cybersecurity

Cybersecurity Essentials

Introduction to IoT

Wszystkie kursy prowadzone są w języku polskim z elementami języka angielskiego, materiały szkoleniowe dostępne są w postaci elektronicznej na platformie Cisco. Mile widziana u uczestników dobra znajomość języka angielskiego. Każdy uczeń naszej szkoły ma możliwość bezpłatnego uczestniczenia w kursach.

Kursy odbywają są w bardzo dobrze doposażonych pracowniach, wyposażonych m.in. w:

 • komputery klasy PC oparte na procesorze Intel Pentium Dual-Core 1.8 GHz, 4 GB pamięci operacyjnej RAM DDR2, port RS-232, 21” monitory oraz zainstalowany system operacyjny Windows 10 Pro
 • oprogramowanie do wirtualizacji obsługujące cztery osobne interfejsy sieciowe 10/100/1000 Ethernet mogące pracować w różnych trybach
 • 2 szafy serwerowe RACK 19″ 42U oraz jedna 12U wraz z wyposażeniem
 • routery Cisco m.in. 2600 series, 2811 series
 • punkty dostępowe sieci WLAN
 • przełączniki zarządzalne Cisco
 • serwery sieciowe z systemem operacyjnym Windows Server 2008/2012, CentOS Server
 • sprzętowy FIREWALL
 • zasilacze awaryjne UPS
 • urządzenia oraz anteny sieci WLAN
 • zestawy do montażu oraz testowania działania sieci Ethernet
 • rekomendowane przez Cisco zestawy do zajęć z zakresu telefonii internetowej VoIP
 • laptopy, tablety
 • projektor multimedialny wraz z laptopem do prezentacji multimedialnych
 • zestaw głośników do odtwarzania materiałów audio-wideo
 • tablica interaktywna
 • oprogramowanie zdalnej komunikacji sieciowej

Ponad to wszystkie systemy operacyjne komputerów PC oraz laptopów wzbogacone są o emulator działania sieci oraz konfigurowania routerów i przełączników Cisco Packet Tracer. Program jest wirtualnym laboratorium sieciowym pozwalającym użytkownikowi budować własne warianty sieci. W wirtualnych sieciach możliwa jest konfiguracja urządzeń sieciowych i hostów identycznie jak w konfiguracji rzeczywistego sprzętu.

Cisco Packet Tracer (dla Windows/Linux):
Zobacz

Tak zaprojektowane i zbudowane pracownie na poziomie szkoły średniej są jednymi z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych nie tylko w powiecie lubartowskim, ale również całym województwie lubelskim.

INTERAKTYWNA MAPA CERTYFIKACJI CISCO:

Wiedza prezentowana na kursach i przekazywana w aktywny sposób uczestnikowi stanowi przesłankę do znalezienia satysfakcjonującej pracy i jest solidną podstawą przyszłej kariery zawodowej.

Komentarze są zamknięte.