2018
02.25

Jestem certyfikowanym instruktorem Lokalnej Akademia Cisco (LAC) działającej w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie (przy współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie), która posiada status akademii sieciowej amerykańskiej firmy Cisco.

Kursy prowadzone przeze mnie w LAC umożliwiają poznanie teoretycznej i przede wszystkim praktycznej wiedzy z najnowszych technologii oraz rozwiązań sieciowych. Fenomen kursów ujawnia się już na pierwszych zajęciach. Osoby bardziej zaawansowane zawsze odkrywają luki w swojej wiedzy, a początkujący nie zostają w tyle.

Minimum teorii maksimum praktyki: zaczynając od pierwszych warstw sieci komputerowych (xD) stopniowo przechodzimy do coraz bardziej zaawansowanych sposobów administracji dużymi sieciami.

 

DOSTĘPNE KURSY:

IT Essentials: PC Hardware and Software [ITE]

Od tego kursu powinieneś zacząć. Kurs ITE jest kursem zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmuje podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowi wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych np. asystent help desku.

Kurs przygotowuje do uzyskania certyfikatu CompTIA A+. Jest także podstawą dla bardziej zaawansowanych kursów sieciowych, tj. CCNA.

Więcej informacji o kursie znajdziesz tutaj.

 

CCNA v7: Introduction to Networks [INT]

 Jest przeznaczony dla osób posiadających już umiejętności techniczne obsługi komputera i podstawy sieci zdobyte np. na kursie ITE. Jest poświęcony instalacji i monitorowaniu infrastruktury sieciowej oraz rozwiązywaniu problemów z nią związanych. Kurs daje duże możliwości do zdobywania nowych umiejętności oraz doświadczenia niezbędnego do instalowania oraz konfiguracji sieci.

Metodyka stosowana na kursie opiera się na tzw. nauczaniu poprzez zastosowania (teaching based on applications), co oznacza, że wszystkie pojęcia dotyczące sieci komputerowych ukazywane są w kontekście sieci, z którymi człowiek może spotkać się w codziennym życiu, poprzez bardziej złożone infrastruktury sieciowe, aż do modeli praktycznych omawianych w dalszej części (CCNA v7 SRWE).

Od kandydatów na kurs CCNA v7 oczekuje się posiadania certyfikatu CompTIA A+ (po kursie ITE).

Kurs przygotowuje do zdobycia certyfikatu CCNA v7: Introduction to Networks.

Więcej informacji o kursie znajdziesz tutaj.

 

CCNA v7: Switching, Routing, and Wireless Essentials (SRWE)

Kurs CCNA v7 SRWE pozwala uzyskać zaawansowaną wiedzę na temat sieci komputerowych oraz praktyczne doświadczenia potrzebne do pracy w branży IT na stanowisku administratora sieci informatycznych. Jest poświęcony instalacji i monitorowaniu infrastruktury sieciowej oraz rozwiązywaniu problemów z nią związanych, bazując na protokołach routing-u i switching-u. Ponadto porusza zagadnienia związane z sieciami bezprzewodowymi.

Uczestnicy mają możliwość uzyskania umiejętności, które pozwolą im odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy na wielu stanowiskach: m.in. administratora sieci i centrum danych, specjalisty ds. bezpieczeństwa sieci, administratorów sieci i inżynierów sieci ds. wsparcia czy chociażby projektantów sieci. Z drugiej strony zaś, potencjalni pracodawcy, mają szanse pozyskania deficytowych specjalistów branży IT.

Od kandydatów na kurs CCNA v7 SRWE oczekuje się posiadania certyfikatu po kursie CCNA v7 INT.

Kurs przygotowuje do zdobycia certyfikatu CCNA v7: Switching, Routing, and Wireless Essentials.

Więcej informacji o kursie znajdziesz tutaj.

 

NDG Linux Essentials

Kurs został przygotowany we współpracy firmy Cisco z Linux Professional Institute i obejmuje 70 godzin szkolenia w języku angielskim w zakresie podstaw obsługi systemu operacyjnego Linux.

Przygotowuje do uzyskania certyfikatu potwierdzającego zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośœród innych kandydatów na rynku pod kątem obsługi systemów linuksowych.

 

Introduction to Cybersecurity

 

Cybersecurity Essentials

 

Introduction to IoT

 

Wszystkie kursy prowadzone są w języku polskim z elementami języka angielskiego, materiały szkoleniowe dostępne są w postaci elektronicznej na platformie Cisco. Mile widziana u uczestników dobra znajomość języka angielskiego.

Każdy uczeń naszej szkoły ma możliwość bezpłatnego uczestniczenia w kursach.

 

 

Kursy odbywają są w bardzo dobrze doposażonych pracowniach, wyposażonych m.in. w:

✅ komputery klasy PC oparte na procesorach Intel 3,4 GHz, 16 GB RAM DDR4,  SSD 256 GB + 1 TB HDD, GPU 2 GB GDDR5, kartach sieciowych 1 Gbit/s, portach RS-232, monitorach IPS LED 24′

✅ na pokładzie system operacyjny gospodarza Windows 10 Pro 64-bit + systemy wirtualne gościa (CLIENT: windows/linux + SERVER: windows/linux)

✅ oprogramowanie do wirtualizacji obsługujące cztery niezależne interfejsy sieciowe 10/100/1000 Ethernet

✅ 2 szafy 19′ RACK 42U wraz z wyposażeniem (m.in. serwery, UPS)

✅ 10 szaf dwusekcyjnych 19′ RACK 12U wraz z wyposażeniem (m.in. router, switch, patch panel, gniazdo abonenckie, zestaw kabli)

✅ routery Cisco m.in. 2600 series, 2811 series, 3611 series, ISR 4321

✅ punkty dostępowe m.in. Linksys E900-EU

✅ przełączniki Cisco m.in. 2960 series

✅ serwery sieciowe z Windows Server 2012 R2 lub CentOS/Debian/UbuntuServer

✅ sprzętowy FIREWALL

✅ zasilacze awaryjne UPS przy każdym stanowisku z PC

✅ urządzenia oraz anteny sieci WLAN

✅ zestawy do montażu oraz testowania działania sieci Ethernet

✅ rekomendowane przez Cisco zestawy do zajęć z zakresu VoIP (telefon+bramka)

✅ laptopy oraz tablety

✅ projektor multimedialny wraz z laptopem dla prowadzącego

✅ zestaw głośników do odtwarzania materiałów audio-wideo

✅ tablica interaktywna

✅ oprogramowanie zdalnej komunikacji sieciowej

Ponadto wszystkie systemy operacyjne komputerów PC oraz laptopów wzbogacone są o emulator konfiguracji sieci Cisco Packet Tracer. Program jest wirtualnym laboratorium sieciowym pozwalającym użytkownikowi budować własne warianty sieci. W wirtualnych sieciach możliwa jest konfiguracja urządzeń sieciowych i hostów identycznie jak w konfiguracji rzeczywistego sprzętu.

Cisco Packet Tracer (dla Windows/Linux):
Zobacz

Tak zaprojektowane i zbudowane pracownie na poziomie szkoły średniej są jednymi z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych nie tylko w powiecie lubartowskim, ale również całym województwie lubelskim.

Wiedza i umiejętności prezentowane na kursach i przekazywane w aktywny sposób uczestnikowi stanowią przesłankę do znalezienia satysfakcjonującej pracy i jest solidną podstawą przyszłej kariery zawodowej.

 

MAPA CERTYFIKACJI CISCO:

Certification program launching on February 24, 2020:

Komentarze są zamknięte.