Jesteś uczniem szkoły średniej? Możesz legalnie pohackować i wygrać $$$ [CTF].

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do udziału w konkursie Capture The Flag „153+1” organizowanym przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

Celem inicjatywy jest rozwijanie zainteresowania tematyką cyberbezpieczeństwa w atrakcyjny i przystępny dla młodych ludzi sposób. Konkurs odwołuje się do popularnej formuły Capture The Flag. Powstał z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to ogólnopolskie eliminacje (test wiedzy online), drugi – wielki finał w Warszawie z udziałem 15 najlepszych drużyn (zadania praktyczne).

Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie maila zgłoszeniowego na adres [email protected], a w nim: imiona i nazwiska uczestników (dwuosobowe zespoły) oraz nazwę drużyny.

Rejestracja trwa do 3.11.2019, a dla zwycięzców przewidziano trzy nagrody pieniężne 2000, 1500, 1000 PLN.

Szczegółowe warunki udziału w konkursie oraz inne info. znajdują się w regulaminie na stronie https://153plus1.pl/index.

Uczestnicy konkursu będą musieli zmierzyć się z zagadkami kryptograficznymi, zadaniami dotyczącymi bezpośrednio tematyki związanej z aplikacjami www, zadaniami związanymi bezpośrednio z przejmowaniem kontroli nad usługami oraz inżynierią wsteczną oprogramowania.

Zasady uczestnictwa

Uczestniczy będą rywalizować w dwuosobowych zespołach, które mogą się składać się z uczniów różnych klas i roczników, a muszą tworzyć je osoby uczęszczające do tej samej szkoły.

Dodatkowe informacje

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Członkowie zespołu, który zajmie pierwsze miejsce, otrzymają po 2000 zł, drugie – 1500 zł, a trzecie – 1000 zł.

Jan Kostrzewa, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa w Ministerstwie Sprawiedliwości pisze o projekcie tak:

Pomysł wziął się z obserwacji, że choć Polacy odnoszą niemałe sukcesy w ogólnoświatowych zawodach CTF, to sama formuła nie jest jeszcze szeroko rozpowszechniona w naszym kraju. Dragon Sektor czy P4 regularnie walczą o podium w ogólnoświatowym rankingu CTF a jednocześnie Polska jest poza top10. Chcieliśmy wykorzystać możliwości działania po stronie administracji publicznej i spróbować dotrzeć do uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych w całym kraju. Mamy nadzieję zarażać pasją do Cyberbezpieczeństwa oraz propagować wiedzę z tej dziedziny wśród młodego pokolenia.

Na rozgrzewkę można zobaczyć dwa przykładowe zadania, przy czym warto podkreślić, że:

w konkursie mogą uczestniczyć uczniowie publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych, w szczególności uczniowie techników oraz szkół branżowych o profilu informatycznym, którzy będą rywalizowali w dwuosobowych drużynach…

Zachęcam do udziału, a w ramach treningu możecie powalczyć w serwisie www.rozwal.to z kodem na aż 60 darmowych dni!

źródło: gov.pl | sekurak.pl

 

=== UPDATE ===

Nasi informatycy w FINALE konkursu informatycznego #CTF ❗️❗️❗️
Po dwutygodniowych zmaganiach w eliminacjach drużyna ‘apt-get-rekt’ w składzie Igor Serwin & Jakub Płocheć znalazła się w dziesiątce najlepszych drużyn w kraju (na ok. 500 sklasyfikowanych) 👏 i wraz z opiekunem (Jakub Duba) jedzie na dwudniowy finał do Warszawy! 🔥💪
Aby się do niego dostać należało rozwiązać serię nieprostych zadań z dziedziny cyberbezpieczeństwa. 🖥️

[DAY-1] Etap finałowy konkursu CTF trwa. Jak się okazuje Igor & Kuba reprezentują nie tylko naszą szkołę, ale również województwo lubelskie. 💪

[DAY-2] Etap finałowy konkursu CTF dobiegł końca. Igor & Kuba, plasujący się na 3 miejscu po etapie pierwszym, ostatecznie zajęli 8 miejsce w Polsce

Wielkie gratulacje dla chłopaków. 👍👍👍

Więcej nt. Finału konkursu przeczytacie na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości 👉 https://www.gov.pl/…/rozstrzygniecie-konkursu-o-cyberbezpie…

Komentarze są zamknięte.