Jestem certyfikowanym instruktorem Lokalnej Akademia Cisco (LAC). Współpracuję z Cisco Networking Academy Polska w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (ASC), która posiada status Regionalnej Akademii amerykańskiej firmy Cisco – światowego lidera w produkcji urządzeń sieciowych.

Kursy prowadzone przeze mnie w LAC mają na celu przygotowanie uczestników do egzaminów certyfikacyjnych. Umożliwiają uzyskanie praktycznych umiejętności. Ponadto uczestnictwo w kursach daje dużo więcej — przygotowuje do pracy w charakterze administratora lokalnych i rozległych sieci komputerowych.

Umiejętności sprawnego rozwiązywania problemów występujących w działaniu sieci komputerowych i umiejętności pracy w zespole nie da się nauczyć z książek i pytań testowych. Fenomen kursów ujawnia się już na pierwszych zajęciach. Osoby bardziej zaawansowane zawsze odkrywają luki w swojej wiedzy, a początkujący nie zostają w tyle.

 

 

Jako instruktor, na swoich kursach czy szkoleniach, zawsze kieruję się zasadą:

„Powiedz mi, to zapomnę.
Pokaż mi, to może zapamiętam.
Pozwól mi działać, a zrozumiem.”

Minimum teorii, maksimum praktyki. 80% to laby. Zaczynamy od pierwszych warstw modelu sieci komputerowych, stopniowo przechodząc do coraz bardziej zaawansowanych umiejętności administracji dużymi sieciami.

 

DOSTĘPNE KURSY (NETWORKING PATHWAY)

 

Networking Essentials

Kurs Networking Essentials to znakomity kurs wprowadzający w zagadnienia sieci komputerowych przeznaczony dla każdego, kto interesuje się dalszym kształceniem w różnych obszarach IT. Zapewnia gruntowne podstawy rozumienia sieci dla developerów, analityków danych, specjalistów cyberbezpieczeństwa, specjalistów innych dziedzin, a także stanowi dobry punkt wyjścia do rozszerzania wiedzy sieciowej. Dotyka zagadnienia sieciowe omawiane w oparciu o codzienne doświadczenia w pracy z sieciami w domu lub małej firmie.

 

CCNA v7:

[1] CCNA: Introduction to Networks (INT)

Jest przeznaczony dla osób posiadających już podstawy sieci zdobyte np. na kursie Networking Essentials. Jest poświęcony instalacji i monitorowaniu infrastruktury sieciowej oraz rozwiązywaniu problemów z nią związanych. Kurs daje duże możliwości do zdobywania nowych umiejętności oraz doświadczenia niezbędnego do instalowania oraz konfiguracji sieci.

Metodyka stosowana na kursie opiera się na tzw. nauczaniu poprzez zastosowania (teaching based on applications), co oznacza, że wszystkie pojęcia dotyczące sieci komputerowych ukazywane są w kontekście sieci, z którymi człowiek może spotkać się w codziennym życiu, poprzez bardziej złożone infrastruktury sieciowe, aż do modeli praktycznych omawianych w dalszej części (CCNA v7 SRWE).

Od kandydatów na kurs CCNA v7 oczekuje się posiadania certyfikatu CompTIA A+ (po kursie ITE).

Kurs przygotowuje do zdobycia certyfikatu CCNA v7: Introduction to Networks. Program kursu znajdziesz tutaj.

 

[2] CCNA: Switching, Routing, and Wireless Essentials (SRWE)

Kurs SRWE pozwala uzyskać zaawansowaną wiedzę na temat sieci komputerowych oraz praktyczne doświadczenia potrzebne do pracy w branży IT na stanowisku administratora sieci informatycznych. Jest poświęcony instalacji i monitorowaniu infrastruktury sieciowej oraz rozwiązywaniu problemów z nią związanych, bazując na protokołach routing-u i switching-u. Ponadto porusza zagadnienia związane z sieciami bezprzewodowymi.

Uczestnicy mają możliwość uzyskania umiejętności, które pozwolą im odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy na wielu stanowiskach: m.in. administratora sieci i centrum danych, specjalisty ds. bezpieczeństwa sieci, administratorów sieci i inżynierów sieci ds. wsparcia czy chociażby projektantów sieci. Z drugiej strony zaś, potencjalni pracodawcy, mają szanse pozyskania deficytowych specjalistów branży IT.

Od kandydatów na kurs CCNA v7 SRWE oczekuje się posiadania certyfikatu po kursie CCNA v7 INT.

Kurs przygotowuje do zdobycia certyfikatu CCNA v7: Switching, Routing, and Wireless Essentials. Program kursu znajdziesz tutaj.

 

[3] CCNA: Enterprise Networking, Security and Automation (ENSA)

Kurs ENSA jest ostatnim z trzech kursów prowadzących do uzyskania certyfikatu Cisco Certified Network Associate (CCNA). Wprowadza on uczestników w zagadnienia związane z projektowaniem złożonych sieci, ich architekturą, zabezpieczaniem, obsługą i rozwiązywaniem problemów. Obejmuje technologie sieci rozległych (WAN) i mechanizmy jakości usług (QoS) wykorzystywane do bezpiecznego zdalnego dostępu, a także wprowadzenie koncepcji sieci konfigurowalnych, wirtualizacji i automatyzacji, które wspierają cyfryzację sieci.

Od kandydatów na kurs CCNA v7 ENSA oczekuje się posiadania certyfikatu po kursie CCNA v7 INT oraz SRWE.

Kurs przygotowuje do zdobycia certyfikatu CCNA v7: Enterprise Networking, Security and Automation (ENSA). Program kursu znajdziesz tutaj.

 

Pozostałe, dodatkowe kursy TUTAJ można realizować w sposób samodzielny, w swoim tempie i w pełni online (self-paced) lub z moim udziałem (instructor-led).

 

Wszystkie kursy prowadzone są w języku polskim z elementami języka angielskiego, materiały szkoleniowe dostępne w postaci elektronicznej na platformie Cisco. Mile widziana u uczestników podstawowa znajomość technicznego języka angielskiego.

 

 

Kursy odbywają są w bardzo dobrze doposażonej pracowni, wyposażonej m.in. w:

✅ komputery klasy PC oparte na procesorach Intel 3,4 GHz, 16 GB RAM DDR4,  SSD 256 GB + 1 TB HDD, GPU 2 GB GDDR5, NIC 1 Gbit/s, portach RS-232, monitorach IPS LED 24′

✅ na pokładzie system operacyjny gospodarza Windows 11 Pro 64-bit + systemy wirtualne gościa (SERVER + CLIENT)

✅ oprogramowanie do wirtualizacji obsługujące cztery niezależne interfejsy sieciowe 10/100/1000 Ethernet

✅ szafy wolnostojące 19′ RACK 42U wraz z wyposażeniem (serwery RACK + sprzęt sieciowy + firewall)

✅ szafy dwusekcyjne 19′ RACK 12U wraz z wyposażeniem (m.in. router, switch, patch panel, gniazdo abonenckie, zestaw kabli, zestaw VoIP)

✅ routery Cisco m.in. 2600 series, 2811 series, 3611 series, ISR 4321

✅ przełączniki Cisco m.in. 2960 series

✅ punkty dostępowe m.in. Linksys E900-EU

✅ serwery sieciowe z Windows Server 2012 R2 / 2016 / 2019 lub Linux CentOS/Debian/UbuntuServer

✅ zasilacze awaryjne UPS przy każdym stanowisku z PC

✅ sprzęt do budowy WLAN

✅ zestawy Cisco VoIP (telefon+bramka)

✅ zestawy do montażu oraz testowania działania sieci Ethernet oraz WLAN

✅ tablica interaktywna

✅ laptopy oraz tablety, projektor multimedialny

✅ zestaw głośników do odtwarzania materiałów audio-wideo

✅ oprogramowanie zdalnej komunikacji sieciowej

Ponadto wszystkie systemy operacyjne komputerów PC oraz laptopów wzbogacone są o emulator konfiguracji sieci Cisco Packet Tracer. Program jest wirtualnym laboratorium sieciowym pozwalającym użytkownikowi budować własne warianty sieci. W wirtualnych sieciach możliwa jest konfiguracja urządzeń sieciowych i hostów identycznie jak w konfiguracji rzeczywistego sprzętu.

Cisco Packet Tracer (dla Windows/Linux):
Zobacz

Wiedza i umiejętności prezentowane na kursach i przekazywane w aktywny sposób uczestnikowi stanowią przesłankę do uzyskania certyfikatów oraz znalezienia satysfakcjonującej pracy – jest solidną podstawą przyszłej kariery zawodowej.

 

MAPA CERTYFIKACJI CISCO:

Certification program launching on February 24, 2020:

 

WYRÓŻNIENIA

Instructor Excellence Award poziomu EXPERT:

 

Instructor Years of Service:

 

Certificate of Participation:

Komentarze są zamknięte.